Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17-05-2008, 09:30
adyb adyb is offline
Senior member

Pt. the rookie"!

Totul e legat de poza de aici: http://www.galeriafoto.com/photos/sh...hp/photo/90926
In primul rand, The rookie, te apreciez si te stimez pentru varsta, cultura si tactul cu care ne explicai pe forum pana acum cateva luni diverse chitibusuri fotografice (nu inteleg de ce te-ai oprit!?). In tehnica foto esti o enciclopedie!!! Apreciez si voi aprecia acest lucru intotdeauna, tot respectul meu.
In al doilea rand, the rookie, recunosc, comentariul meu nu este cel mai potrivit, recunosc mi-a luat-o putin gura, mai bine zis mana pe dinainte si greseala mea a fost ca daca tot vroiam sa scriu ce am scris trebuia sa o fac in privat sau mai bine sa ma abtin. RECUNOSC!!! Dar la sfarsitul comentariului, in PS, i-am specificat clar autoarei ca sa il ea drept o gluma, si e cam printre singurele comentarii asa cum le numesti tu, "glumete", pe care le-am facut pe GF. Am specificat clar tocmai pentru ca "d-soara fluiera vant", sa nu ia comentariul meu drept vreo ofensa la adresa ei sau a fotografiei ei.Departe de mine gandul acesta. Asa ca nu trebuie sa isi faca nimeni griji referitor la intrebarea ta retorica!
In al treilea rand, nu cred insa ca sunt totusi singurul caruia i-a cam luat-o gura pe dinainte... Felicitari pentru numarul impresionant de femei pe care cred ca l-ai vazut, avut... ma rog! Aceasta gluma pare un pic mai proasta decat a mea, sincer... o gluma de liceu intre 3-4 pusti care isi numara cuceririle sau de genul "bai, frate,(o frumoasa expresie) eu am avut mai multe decat tine..." Daca ne intalnim vreodata o sa aduc si o lista, nume, varsta, perioada de timp, tu la fel, si confruntam listele ca doi pusti...Pe mine nu ma intereseaza insa, si nici pe tine nu ar trebui, mai ales la varsta dumneavoastra. Iti intorc acea "rusine" pe care mi-ai oferit-o! Multumesc ca mi-ai atras atentia ca un om mai in varsta, dar se putea si fara jigniri daca tot vad ca am inceput sa vorbim din clasici dupa o anumita varsta. Macar d-nul Dumitru Dinovan a acest acest lucru intr-un mod mult mai inteligent.
In al patrulea rand, comentariile de prin marinari vestiti nu le-am comentat, inainte sa acuzi prosteste ar fi trebuit sa vezi si acest lucru. Pana una alta cuvintele marinaresti "bai, frate" nu apar la mine in comentariu! Iti apreciam lectiile de tehnica fotografica si o sa le apreciez in continuare, dar daca vii si ne dai si lectii despre femei acum... Am comentat negativ cateva poze de-ale tale... stiu... mi-am argumentat parerea acolo!!! daca asta e vreo problema, ma indoiesc insa din partea ta. Atat am avut de zis, inchei cerandu-mi scuze userului "d-soara fluiera vant" daca a considerat comentariul meu drept o ofensa si spunandu-ti tie cu tot respectul, ca ar trebui sa impartim rusinea pe din doua, si eu cred ca am fost destul de respectuos cu persoana ta incat sa nu ma jignesti in comentariul tau, mai ales ca e prima data daca nu ma insel cand avem o discutie! Multumesc!
P.S.: considera ca am folosit adresarea fata de tine cu "dumneavoastra", pentru economisire de timp si am folosit persoana II sing (tu). Te asigur de tot respectul meu pentru varsta ta.

Last edited by adyb; 17-05-2008 at 09:40..
Reply With Quote

Old 17-05-2008, 09:59
the rookie the rookie is offline
Senior member

din punctul meu de vedere subiectul e incheiat (cu bine si fara urmari neplacute)
Reply With Quote
Old 17-05-2008, 10:05
adyb adyb is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by the rookie View Post
din punctul meu de vedere subiectul e incheiat (cu bine si fara urmari neplacute)
Quote:
Originally Posted by the rookie View Post
adyb, sincer apreciez faptul ca ai raspuns in mod onorabil comentariului meu dur. Raminem in relatii cit se poate de cordiale pe acest forum, ca si pina acum, adica fara nici un fel de ranchiuna.
http://www.galeriafoto.com/photos/sh...hp/photo/90926
ma bucur ca ne-am inteles pana la urma si am cazut la pace
o zi buna!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules