Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-01-2007, 21:53
stefan_foto's Avatar
stefan_foto stefan_foto is offline
Senior member

O plimbare la Mare cu iGeorge si Stefan_foto

George eu m-am gandit mai bine si cred ca nu are rost sa ne coboram la mintea lui.."...."...asa...ca sa fim noi sanatosi...dc o sa se simta el...bine...desi nu cred.
dar sa incepem cu fotografiile... si sa lasam "neseriozitatea" deoparte...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	126
Size:	8.6 KB
ID:	3678   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	163
Size:	20.5 KB
ID:	3679   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	163
Size:	23.9 KB
ID:	3680   Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	152
Size:	34.8 KB
ID:	3681   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	136
Size:	35.0 KB
ID:	3682  

Last edited by stefan_foto; 28-01-2007 at 10:16..
Reply With Quote

Old 27-01-2007, 21:55
stefan_foto's Avatar
Senior member

si ata pt seara asta...restul de maine...
O sera buna.
Attached Thumbnails

Name:	6.jpg
Views:	109
Size:	17.5 KB
ID:	3683   Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	101
Size:	37.1 KB
ID:	3684   Click image for larger version

Name:	8.jpg
Views:	149
Size:	39.5 KB
ID:	3685   Click image for larger version

Name:	9.jpg
Views:	110
Size:	48.2 KB
ID:	3686  
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 11:39
igeorge13
Guest

Quote:
Originally Posted by stefan_foto View Post
George eu m-am gandit mai bine si cred ca nu are rost sa ne coboram la mintea lui.."...."...asa...ca sa fim noi sanatosi...dc o sa se simta el...bine...desi nu cred.
Eu unul chiar astept o "explicatie" pentru cele intamplate. In orice caz lasam o perioada de gratie ca sa dam sansa unor explicatii si scuze de rigoare. Daca acestea nu vor aparea, vom povesti mai pe larg, ca sa stie si altii sa nu faca greseala noastra.
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 13:46
horhhe's Avatar
horhhe horhhe is offline
Member

Vezi poate dau peste tine..si cind ti-oi cere eu niste scuze..de nu ai sa le poti duce ca sa ai ce povesti atunci mai pe larg.Gata.. ai ajuns si tu mare fotograf..?!
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 14:11
stefan_foto's Avatar
Senior member

si oare...cu Cine vorbesti Domnule Horhhe.???
Mare fotograf....scuzati-ma, dar dumneavoastra va considerati un mare fotograf???
Dc da...eu imi cer scuze ca m-am bagat in seama cu dumneavoastra!
Desi cum am mai spus...modestia si sinceritatea il face pe un fotograf ,"MARE".
Oare aveti aceste calitati???....in fine...am reusit sa ne descurcam si fara voi...si sper ca vati distrat pe cinste pe seama noastra....asa cum s-a intamplat si la bucuresti...cand ne-am strans mai multi din bucuresti special pt tine pt ca stiam ca faci mult drum pana in Buc. si nu era frumos sa nu fi venit ... o gazda bine crescuta asa procedeaza....numai ca dumneata nici nu ti-ai facut aparitia...si nici nu ai VRUT sa dai un telefon si sa ne anunti ca nu mai poti sa vi...si ai lasat o fata sa te astepte 2 ore jumate in gara.
.....Exact asa am patit si noi acuma, eu pt a doua oara, m-ai invitat la Constanta si ai spus ca nu deranjam pe nimeni...iar dumneata cu Yyan si Caranfil...stiati ca venim, pt ca v-am sunat sa va comunicam ca mai avem putin si ajungem...dupa care ti-ai inchis telefonul mobil...si nu l-ai mai deschis.
Practic va-ti batut joc de noi.
Sigur a treia oara nu se va amai intampla aceasta treaba pt ca nu va mai fi o a 3-a oara, Din partea mea.
Nu credeam ca niste oameni mari se pot comporta asa...la nivelul unor scolari....dar se pare...ca asa veti ramane pt totdeauna....
Chiar si dupa ce ai facut acest lucru, ai mai avut si nesimtirea sa vi si sa ridici tonul...eu ma intreb OARE PANA UNDE POATE MERGE ACEASTA NESIMTIRE???
Pana unde???
O zi buna tuturor.

Last edited by stefan_foto; 28-01-2007 at 14:44..
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 14:46
stefan_foto's Avatar
Senior member

bun sa lasam...circul asta...si mai venim cu inca 5 foto...facute in aceasta minunat plimbare....Dumnezeu a tinut cu noi si am avut parte si de putin soare..
In rpimele 2 foto...este amicul nostru care a fost foarte cuminte si a stat la o sedinta foto.
Attached Thumbnails

Name:	1.jpg
Views:	112
Size:	40.2 KB
ID:	3688   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	105
Size:	44.7 KB
ID:	3689   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Size:	37.5 KB
ID:	3690   Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	111
Size:	27.9 KB
ID:	3691   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Size:	61.0 KB
ID:	3692  

Last edited by stefan_foto; 28-01-2007 at 14:49..
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 15:07
yyan yyan is offline
Senior member

Un singur lucru va rog. Nu ma amestecati pe mine in treaba asta. Eu nu am stiut decat ca vine george si atat. Nu mi-a spus nimeni nimic despre voi. Sorry...
Old 28-01-2007, 16:27
igeorge13
Guest

Quote:
Originally Posted by yyan View Post
Un singur lucru va rog. Nu ma amestecati pe mine in treaba asta. Eu nu am stiut decat ca vine george si atat. Nu mi-a spus nimeni nimic despre voi. Sorry...
Vineri dupamasa am vorbit la telefon cu Horhhe si l-am intrebat pe un ton foarte serios daca venirea noastra la Constanta ar deranja pe cineva, pentru ca vroiam sa ma asigur ca invitatia primita de stefan de la Horhhe, de a veni la Constanta sa vedem o expozitie de Fotografie a lui Caranfil, este valabila si pentru mine. Horhhe a raspuns foarte convingator ca nu este absolut nici o problema. I-am mai cerut detalii despre programul lor din Constanta, deorece vroiam sa stiu daca ar fi mai bine sa ajungem de vineri seara, iar Horhhe mi-a zis ca putem sa venim cand vrem si vorbim la telefon in momentul cand ajungem ca sa stim pe unde ii gasim. Am intrebat de asemenea de cazare, pentru ca stiam de la stefan ca Horhhe ii mentionase ceva de stat la yyan sau la Caranfil, mentionand in acelasi timp ca nu este nici o problema daca am sta in alta parte, pe banii nostrii. In acel moment Horhhe a intrebat pe cineva (din conversatie reiesind ca ar fi yyan si Caranfil) daca mai avem si noi loc, si apoi am primit raspunsul ca va trebui sa gasim ceva cazare pentru ca nu mai era loc la acestia. A ramas sa vorbim la telefon pentru a-l anunta cand vom ajunge, pentru a ne intalni si noi cu grupul respectiv (noi stim doar de Horhhe, yyan si Caranfil)

restul a povestit stefan.

yyan, eu nu am fapte concrete care sa probeze ca stiai de venirea noastra, dar din discutiile purtate cu horhhe asa a reiesit. Daca cumva am gresit ne cerem scuze.

Bafta
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 16:37
yyan yyan is offline
Senior member

Horhhe nu a stat nici la mine nici la alex (caranfil). A stat la altcineva, pe care nici eu nu il cunosteam pana ieri. Alex nu are nici o expozitie acum, a avut una asta vara. Nu am stiut de venirea nimanui in afara de george.
Old 28-01-2007, 17:04
igeorge13
Guest

@yyan: dupa cum spuneam, ne cerem scuze de confuzie, dar asa am inteles eu si stefan din discutiile purtate cu horhhe.
Se subintelege ca nu erati impreuna cu horhhe vineri dupa amiaza si nici seara, cand au avut loc discutiile telefonice cu acesta, deci evident ca nu aveati cum sa stiti de venirea noastra.

In fine, oricum pentru mine si stefan a fost o iesire excelenta si nu am regretat deloc ca am batut drumul pana la Constanta, plus ca am invatat si sa ne ferim de anumiti artisti care nu prea mai au legaturi foarte stabile cu realitatea.

@horhhe: daca cumva mi te adresai in postul de mai sus, nu pot sa spun decat ca m-ai intristat! Aici nu era vorba de fotografie si de omenie si seriozitate. Despre ton si amenintari, las pe altii sa aprecieze...

Bafta
Reply With Quote
Old 28-01-2007, 18:15
stefan_foto's Avatar
Senior member

yyan imi cer si eu scuze dc te-am bagat si pe tine in aceeasi oala...dar cum a spus george asta a reiesit din convorbirile cu horhhe la tel.
Nu stiu care este adevarul si nu cred ca ma mai intereseaza...am invatat ca un personaj ca Domnul Horhhe care dupa ce isi bate joc de noi Mai are si tupeul sa vina si "sa ne de-a in cap"....pe george si pe mine ne-a lasat cu gura cascata.

Eu as vrea sa incheiem acest subiect "inutil"....cred ca fiecare si-a facut o parere despre patania noastra si va sti sa se fereasca pe viitor.

Cei ce se cred mari artisti fotografi...si le-au murit laudatorii...cautati un alt site care se poate conforma stilului vostru.

O sera buna voua. si numai de bine sa ne auzim.
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 08:46
igeorge13
Guest

1

bag si io varianta mea de neprelucrate...

A fost prima oara cand am ajuns la mare iarna (desi nu era tocmai iarna...) si nu ma asteptam sa fie asa misto atmosfera.
Tot raul spre bine, desi nu stim ce am pierdut penca nu zice nimeni nimic, in orice caz mie si lui stefan ne-a prins foarte bine iesirea asta mai restransa, avand mai multa liniste sa butonam noile noastre jucarii.

Last edited by igeorge13; 08-09-2007 at 13:33..
Reply With Quote
Old 29-01-2007, 08:49
igeorge13
Guest

2

...........................

Reply With Quote
Old 29-01-2007, 08:53
igeorge13
Guest

3

........................

Reply With Quote
Old 29-01-2007, 17:33
stefan_foto's Avatar
Senior member

4 variante .... sper sa va placa una dintre ele.
Attached Thumbnails

Name:	iGeorge13_@1.jpg
Views:	109
Size:	51.7 KB
ID:	3708   Click image for larger version

Name:	iGeorge13_@2.jpg
Views:	92
Size:	51.2 KB
ID:	3709   Click image for larger version

Name:	iGeorge13_@3.jpg
Views:	102