Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2007, 14:37
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by horhhe View Post
Roxana..te lauzi mult si prost.tu ori ai o problema..ori ai o "problema".Una din doua.Te contrazici singura de cele mai multe ori.Si daca tot ai o parere despre acele imagini..de ce nu spui lucrul asta sub ele ?. De ce nu esti tu lady aia care sa deschida drumuri..si sa arate ciumpalacilor cum si ce tre sa faca..unde si ce tre sa comenteze..
Daca tot iti permiti sa te dai in bilci alegind "poza" saptaminii de ce nu iti argumentezi alegerile ? A..sau tu le alegi dupa vizualizari si comentarii..pardon..ma scuzi.
a..si daca tu nu poti vedea decit color (lucru ce nu ma mira)..incerca niste ochelari cu vederea in gri(eventual cu filtre graduale).Si poate ai norocul sa gasesti si o pereche cu vederea in cele 10 zone.Stii tu..colorata maine-i gata ! Hopa poza.
Daca as fi pe locul 111 intr-un top..sincer..nu mi-as fi dat de exemplu propriile fotografii..nu, de fapt singura fotografie.
Hai..te-am pupat..succes in continuare.Pe toate siturile..
Nu pot si nici nu vreau sa-mi pierd vremea scriind la fotografii slabe.
Stimabile, eu PROPUN, nu aleg. Iar la vot fiecare poate vota ce vrea, mai citeste regulamentul. Asta daca stii sa citesti. Sau poate nu stii sa scrii, ca vad ca mi-ai pocit si numele, care in paranteza fie spus, e chiar cel real.
Daca nu esti in stare sa vezi de ce propun acele poze, cred ca e cazul sa mai pui mana pe o carte de fotografie si sa mai vezi niste poze bune.
In plus nu ai de unde sa stii cate fotografii am eu. Sa le expun sau nu, e dreptul meu.

Quote:

e bine uneori sa stii a sta in banca ta.cel putin pana ti se mai duc mucii de la nas si fitzele de jmecher din cap.
Ca de obicei esti agresiv. Scrii oribil, te iei de oameni intr-un mod care nu-ti face cinste si nu este prima data. Aici i s-a intamplat lui Vlad, dar au mai patit-o si altii.
Te citez, ca sa fiu sigura ca ramane aici. Poate stergi si crede lumea ca noi batem campii.
Old 09-02-2007, 14:44
horhhe's Avatar
horhhe horhhe is offline
Member

cu sau fara postul meu..campii tot se bat..
uff..esti plina de roscianisme..acum nu te mai enerveza..ca ciumpalacu ala iti facu idolul ROMAN "un necunoscator" ??. Sau voi va pupati in dosuri unii pe altii..si sariti in haita si doar cind va convine ? De ce nu va acceptati pozitiile si locurile reale in lumea asta ?
Old 09-02-2007, 15:01
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Ei...cum spuneam, nu stii sa citesti.
Eu nu vad ca la vreuna din cele 3 "minunate" de poze date exemplu mai sus sa-ti fi dat vreo nota Roman sau DL, sau NV, sau altii de felul asta.
Noi nu sarim in haita, discutam civilizat cu exemple, spre deosebire de tine.
Old 09-02-2007, 15:07
shootme's Avatar
shootme shootme is offline
Senior member

Name:	popcorn.jpg
Views:	111
Size:	3.4 KB
ID:	3732  
Old 09-02-2007, 15:23
mermelique mermelique is offline
Member

Quote:
cu sau fara postul meu..campii tot se bat..?
Subscriu! Tocmai mi-am amintit de cineva care s-a apucat zilele trecute sa faca politica pe un site de fotografie.
Suna cunoscut?

Quote:
De ce nu va acceptati pozitiile si locurile reale in lumea asta ?
Bine spus. De exemplu, horhhe ar putea sa-si repete in fiecare dimineata: NU sunt un mare fotograf! NU sunt detinatorul adevarului suprem! NU sunt atat de important pe cat ma cred!...

Last edited by mermelique; 10-02-2007 at 02:15..
Old 09-02-2007, 15:33
horhhe's Avatar
horhhe horhhe is offline
Member

shootme..esti belea..frate !!
Old 09-02-2007, 15:37
Dumitru Drinovan's Avatar
Dumitru Drinovan Dumitru Drinovan is offline
Senior member

Originally Posted by horhhe
Roxana..te lauzi mult si prost.tu ori ai o problema..ori ai o "problema".Una din doua.Te contrazici singura de cele mai multe ori.Si daca tot ai o parere despre acele imagini..de ce nu spui lucrul asta sub ele ?. De ce nu esti tu lady aia care sa deschida drumuri..si sa arate ciumpalacilor cum si ce tre sa faca..unde si ce tre sa comenteze..
Daca tot iti permiti sa te dai in bilci alegind "poza" saptaminii de ce nu iti argumentezi alegerile ? A..sau tu le alegi dupa vizualizari si comentarii..pardon..ma scuzi.
a..si daca tu nu poti vedea decit color (lucru ce nu ma mira)..incerca niste ochelari cu vederea in gri(eventual cu filtre graduale).Si poate ai norocul sa gasesti si o pereche cu vederea in cele 10 zone.Stii tu..colorata maine-i gata ! Hopa poza.
Daca as fi pe locul 111 intr-un top..sincer..nu mi-as fi dat de exemplu propriile fotografii..nu, de fapt singura fotografie.
Hai..te-am pupat..succes in continuare.Pe toate siturile..

Nu pot si nici nu vreau sa-mi pierd vremea scriind la fotografii slabe.
Stimabile, eu PROPUN, nu aleg. Iar la vot fiecare poate vota ce vrea, mai citeste regulamentul. Asta daca stii sa citesti. Sau poate nu stii sa scrii, ca vad ca mi-ai pocit si numele, care in paranteza fie spus, e chiar cel real.
Daca nu esti in stare sa vezi de ce propun acele poze, cred ca e cazul sa mai pui mana pe o carte de fotografie si sa mai vezi niste poze bune.
In plus nu ai de unde sa stii cate fotografii am eu. Sa le expun sau nu, e dreptul meu.

Quote:
Originally Posted by horhhe

e bine uneori sa stii a sta in banca ta.cel putin pana ti se mai duc mucii de la nas si fitzele de jmecher din cap.

Ca de obicei esti agresiv. Scrii oribil, te iei de oameni intr-un mod care nu-ti face cinste si nu este prima data. Aici i s-a intamplat lui Vlad, dar au mai patit-o si altii.
Te citez, ca sa fiu sigura ca ramane aici. Poate stergi si crede lumea ca noi batem campii.

horhhe
Senior member
User Gallery Join Date: Oct 2005

cu sau fara postul meu..campii tot se bat..
uff..esti plina de roscianisme..acum nu te mai enerveza..ca ciumpalacu ala iti facu idolul ROMAN "un necunoscator" ??. Sau voi va pupati in dosuri unii pe altii..si sariti in haita si doar cind va convine ? De ce nu va acceptati pozitiile si locurile reale in lumea asta ?

================================================== ========

George, ca sa spun drept ma incearca un sentiment de amaraciune mai rau ca la vederea unei supe sleite, cand esti flamand, citind povestea asta.

Sunt uimit de maniera in care te porti cu o femeie, asta in primul rand.
Pentru mine ca om, o persona fara acest simplu discernamant este fie suferind, se chinuie mental si are atunci simpatia mea, ori e un om in mare dificultate de a-si gasi civismul, demnitatea umana si sau de barbat care trebuie sa fie elegant si civilizat si atunci il detest.
Folosesti un limbaj corosiv si primar, cu un aer de superioritate nejustificat de absolut nimic nici artistic dar mai ales ca om.
Nu e numai pacat. E mare pacat. E o jignire adresata brutal si ridicol intregii comunitati.

Artistii adevarati sau doar imaginari au pretentia sa fie recunoscuti de public.
Brutalitatile verbale, sunt usor de recunoscut si ca atare evitate in jurul unor bodegi, alte locuri publice de joasa calitate, dar de ce aici?

Este incredibil pentru mine la ce nivel se poate ajunge fara nici un motiv sau justificare.
Evenimentul este de netolerat.
Daca e ceva cu caderea valorica a unui grup social care are o pasine pentru frumos ca GF, ea este cauzata de asemenea teribilisme care nici nu merita calificate.
Ai pomenit niste nume de fotografi mai sus pentru care am tot respectul. Nu cred ca daca afla nivelul de abjectitate cu care tu te adresezi unui intreg grup ti-ar mai da buna ziua.

La buna vedere.

Last edited by Dumitru Drinovan; 09-02-2007 at 15:41..
Old 09-02-2007, 16:13
marius marius is offline
Senior member

Total de acord cu Dumitru Drinovan.

Nu-mi place sa ma bag in astfel de discutii dar trebuie sa fac o mica remarca.

Quote:
Eu am avut intotdeauna respect pt. ce faca rosana. Mi-am dat seama ca este o munca nu tocmai usoara. Iar daca ma mai gandesc ca o face si benevol si ca nu are nimic de castigat de aici, cu atat mai mult creste respectul.
O bucata de timp am impartit sarcina cu ea si crede-ma nu este usor. Intr-o saptamana se adun o gramada de fotografii slabe la care trebuie sa te uiti foarte atent pt. ca nu cumva sa scapi una "valoroasa". In perioada aia am inteles si mai mult ca ce face(a) merita tot respectul. De ceva timp nu o mai pot ajuta datorita situatiei mele ... .
Uneori nu sunt de acord cu unele propuneri pe care le face. Insa nu exista oare posibilitatea:
Quote:
- daca doriti sa votati altceva decat fotografiile propuse, va rog sa dati aici titlurile exacte si link-urile fotografiilor preferate. Se vor numara si aceste voturi.
???
... citat din textul care apare de fiecare data la fotografia saptamanii.
horhhe, daca consideri cumva neglijat alegerea facuta de tine poti sa propui fain frumos alte fotografii.
Insa atentie, rosana vorbea aici de propunere si nu de alegere.

Sincer horhhe, eu te credeam un om "de treaba", asta insa se intampla cu ceva timp in urma.
Old 09-02-2007, 16:21
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

!

Dumitre, subscriu !
Old 09-02-2007, 16:40
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Mr. DD si ilacatus din pacate nu cred ca era vorba neaparat de o doamna aici. Oricine care nu este de acord cu horhhe sau l-a deranjat cu ceva, primeste acelasi tratament agresiv. Am remarcat asta de mai multe ori. Nu am timp acum sa caut exemple si oricum nu cred ca folosesc cuiva.
Old 09-02-2007, 17:00
the rookie the rookie is offline
Senior member

Stimati onor seniori si mai putin seniori...

http://www.youtube.com/watch?v=gWLZJ4ijtE0

Terminati-o ca vine weekend-ul si-i pacat!
Old 09-02-2007, 17:45
haris haris is offline
Junior member

tema pentru acasa 7 ani de acum incolo

http://en.wikipedia.org/wiki/Carl_Friedrich_Gauss

vedetzi cine este, ce a facut si cum a stiut el ce se intimpla atit in fotografie, photoshop cit si-n societate cu mult inainte sa ne nastem oricare din noi.

ce legatura are photoshopul cu gauss? gaussian blur va spune ceva? curbele gauss-iene, uneori numite si "clopote" din histograme?...

daca zic ce ar trebui sa zic iar mi se sterge contul, daca nu zic ma sterg cu el de cont:

nu stiu cine este rosana, dumitru drinovan sau altzii, cei citeva sute de utilizatori care s-au strins pe acest forum... nu stiu nici macar cine draq esti tu... chiar horhe sti ce fac acesti oameni pe forum? ? ?

NU! nu te aduleza! nu esti un zeu, ai intrat doar in faza "sint grozav, ca mine nu e nimeni, restul E prosti!" in ceteaza sa te mai dai gogoasa, sint altzii mai buni ca tine, mult mai buni si se distreaza privind la tine amintindu-le de ei.

acesta este drumul spre suficientza, este un drum pe care daca il apuci, mori!
incetul cu incetul si din ce in ce mai prost.

R E S P E C T !

atit ti se cere, tie si celorlaltzi, nu o mai luatzi asa de aiurea cu plusurile si minusurile, se judeca o imagine nu omul.

rosana face lista ei. fa-o si tu pe a ta. sa vedem ce iese dar cine voteaza in una nu mai voteaza in cealata.

tot binele din lume!

PS: daca am deranjat pe cineva cu acest post, nu-mi cer scuze si nu cred ca am spus neadevaruri, daca se doreste stergerea mea de pe acest forum in urma acestui post, ii reamintesc adminului ca am spus lucruri mai rele.
Old 09-02-2007, 18:08
rosana's Avatar
rosana rosana is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by the rookie View Post
Stimati onor seniori si mai putin seniori...

http://www.youtube.com/watch?v=gWLZJ4ijtE0

Terminati-o ca vine weekend-ul si-i pacat!
Ca bine zici. Am mai vazut chiar acum vreo 2 clipuri de acolo, ma duc sa scot cd-ul de pe unde e. Din favoriti, clar !
Old 09-02-2007, 20:20
dreamcatcher's Avatar
dreamcatcher dreamcatcher is offline
Member

Antract

Am citit pe indelete tot ce s-a scris aici. Va spun eu ceva: de vreme ce se mai gasesc oameni de bine, nobletea si frumusetea nu vor pieri niciodata, desi, o stiu prea bine, mereu se va gasi cineva care sa aleaga drumul gresit al rascrucii...
Ascult si reascult:
http://www.youtube.com/watch?v=FRxx6sTpDU4
http://www.oldielyrics.com/lyrics/ki..._the_moon.html

Zambesc si imi place sa cred ca si voi faceti la fel: sincer, increzator, fara ranchiuna, fara resentimente.
Old 09-02-2007, 20:22
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

ma intreb daca mai e cineva care nu crede ca GF a luat-o la vale....

chiar nu inteleg de ce nu se poate discuta civilizat....si de ce nu se ia nici un fel de masura atunci cand apar jigniri si atacuri puerile (vorba unui coleg GF)....

scade nr de discutii despre fotografie si cresc certurile dar GF e pe drumul
cel bun

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules