Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 23-05-2008, 21:20
maya_b maya_b is offline
Junior member

Va rog o parere,si ceva sfaturi.

salut,arta fotografiei este pasiunea mea,dar inca sunt tanara in a o cunoaste spre perfectionism,dar cu ambitie voi reusi.Acesta este site-ul meu in care imi promovez arta foto..va rog sa ma ajutati cu unele parieri, critici, sfaturi.Multumesc www.mayab.ro
Reply With Quote

Old 25-05-2008, 20:46
cioby1105's Avatar
cioby1105 cioby1105 is offline
Senior member

sfatul meu e ca e nevoie de multa multa munca, important e sa-ti descoperi greselile comparand fotografiile tale cu ale lor altii. intreabate mereu de ce fotografia ta nu e ca cea din revista, de pe galerie,etc. cauta solutii si incearca din nou pana iese. trebuie multa perseverenta, rabdare...si poate din cand in cand iese ceva, si atunci...
sunt de un an si ceva pe galerie, prezenta mea aici ma ajutat mult sa perseverez desi fac fotografie de pe al aprox 15-16 ani(in prezent 28), am avut chmena 8m, zenit e vreo trei, yashica j5, minolta dynax 7000i acum lucrez pe 400d, 18-55 mm canon, 28-200 mm tamron si cred ca mai am multe de invatat.
incearca sa faci fotografie doar din placere nu din motive de competitie cu cineva, singura competitie trebuie sa fie cu tine insuti.
spor si multa rabdare, pentru lucruri de valoare e nevoie de timp!
bafta!
Reply With Quote
Old 25-05-2008, 22:28
nfanurie's Avatar
nfanurie nfanurie is offline
Senior member

imi place modul in care e realizat situl...referitor la partea artistica din poze, nu prea ma incanta, decat 2-3, dar daca iti dai silinta eu zic ca ai putea fi pe drumul cel bun
numai bine
Reply With Quote
Old 25-05-2008, 22:35
RaduB's Avatar
RaduB RaduB is offline
Member

Frumos site . Conteaza ceea ce fotografiezi ...nu cu ce .....
Sfaturi toata lumea da... chiar si eu Fotografiaza cat mai mult si apoi o sa realizezi ce vrei sa faci. E mult de spus dar cred ca stii deja ceea ce trebuie sa faci.
Bafta multa
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 00:05
T.Francisc T.Francisc is offline
Junior member

incerc si eu sa fiu critic , la site ma enerveaza,dar chiar ma enerveaza cand dai next sau back la o alta fotografie se muta si fereastra unde apare poza mare, ca urmare sa dai din nou next trebuie sa muti si mouse , de preferat ar fi sa fie fereastra in centru , si sa nu se mute.despre poze, unele sunt chiar banale, iar cateva sunt ok . Bafta in continuare.
Old 17-06-2008, 09:38
Mircea Marinescu's Avatar
Mircea Marinescu Mircea Marinescu is offline
Senior member

site-ul e frumos facut, in schimb la foto mai ai mult de lucru...parerea mea.
ramai prin zona ca ai multe de invatat.
un sut in fund, un pas inainte
succes.
Old 17-06-2008, 13:51
Domi's Avatar
Domi Domi is offline
Senior member

da, ramai pe aici, ca te invata marinescu sa fotografiezi ) parerea mea, e sa postezi aici poze, dar sa iei lectii de la altcineva, preferabil o persoana pe care o cunosti, sau poate chiar un curs foto!
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 14:01
mircea626 mircea626 is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by Domi View Post
da, ramai pe aici, ca te invata marinescu sa fotografiezi ) parerea mea, e sa postezi aici poze, dar sa iei lectii de la altcineva, preferabil o persoana pe care o cunosti, sau poate chiar un curs foto!
tu numai samintza de scandal cauti.nu imi dau seama de ce nu ai fost banat pina acum ,pentru ca ai facut tot ce trebuie ca sa-l obtii.mai ales ca altii iau avertismente pentru te miri ce...
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 14:02
Domi's Avatar
Domi Domi is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by mircea626 View Post
tu numai samintza de scandal cauti.nu imi dau seama de ce nu ai fost banat pina acum ,pentru ca ai facut tot ce trebuie ca sa-l obtii.mai ales ca altii iau avertismente pentru te miri ce...
bai baiatule, eu mi-am spus parerea!! vezi tu ceva injurios aici??? sau nici parerea nu poti sa ti-o mai spui aici?
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 14:07
Mircea Marinescu's Avatar
Mircea Marinescu Mircea Marinescu is offline
Senior member

nu snt eu tatic in tehnica foto dar domi eu nu m-as lauda cu ce ai tu prin galerie..sau ti s-a suit la cap ca esti senior member (little einstein pt prieteni)?...si pe viitor evita-ma..ca n-am ce discuta cu un ierbivor
legat de amenintarile de pe private message, la fel..abtine-te..ca nu ma impresionezi...
Old 17-06-2008, 14:21
Domi's Avatar
Domi Domi is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by Mircea Marinescu View Post
nu snt eu tatic in tehnica foto dar domi eu nu m-as lauda cu ce ai tu prin galerie..sau ti s-a suit la cap ca esti senior member (little einstein pt prieteni)?...si pe viitor evita-ma..ca n-am ce discuta cu un ierbivor
legat de amenintarile de pe private message, la fel..abtine-te..ca nu ma impresionezi...
ce amenintari ma?? te-am intrebat cand sa te astept, ca tu m-ai amenintat cu taticu. pai eu nu discutam cu tine, shobolicoporcostrutule. ) dadeam niste sfaturi pe aici
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 15:11
AdrianaC's Avatar
AdrianaC AdrianaC is offline
Member

daca exista o oarecare urma de decenta nu veti continua acest thread in ritmul deja existent.
problemele si divergentele se rezolva in particular,nu in public,la usa cortului,cu cat mai multi martori.

bag seama ca oameni cand au prea mult timp liber incep sa se certe...
ziua buna si-mi cer scuze daca interventia mea deranjeaza,dar zau ca nu e cazul de astfel de discutii ...
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 15:16
Domi's Avatar
Domi Domi is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by AdrianaC View Post
daca exista o oarecare urma de decenta nu veti continua acest thread in ritmul deja existent.
problemele si divergentele se rezolva in particular,nu in public,la usa cortului,cu cat mai multi martori.

bag seama ca oameni cand au prea mult timp liber incep sa se certe...
ziua buna si-mi cer scuze daca interventia mea deranjeaza,dar zau ca nu e cazul de astfel de discutii ...
Asa e Adriana, scuzele mele pt ultimii doi care au comentat! eu nu am facut decat sa-mi spun parerea persoanei care a facut topicul! sa nu se ia dupa sfaturi de aici, ci sa caute un cunoscut care sa-i dea sfaturi despre fotografie sau sa faca un curs foto! Toate bune Adriana!
Reply With Quote
Old 17-06-2008, 16:42
Florian Raducanu's Avatar
Florian Raducanu Florian Raducanu is offline
Senior member

cioby1105 si competitia e buna atunci cand rezultatul este peste asteptari
maya_b trage mult. alege o tema, un subiect si iesi afara cand ajungi acasa vezi ce-ti place din ce ai surprins si ce nu-ti place evita pe viitor
bafta
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules