Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2008, 07:36
shootme's Avatar
shootme shootme is offline
Senior member

copyright sau copy-paste?

innocent until proven guilty
http://www.galeriafoto.com/photos/sh...r/5786/cat/500

Old 05-06-2008, 08:08
Creata's Avatar
Creata Creata is offline
Senior member

)) care e problema aici?

cadrele sunt ale lui, il cunosc personal si stiu ce-i poate pielea...

copyright...

Last edited by Creata; 05-06-2008 at 08:20..
Old 05-06-2008, 08:42
Mara S
Guest

Singurul lucru care mie mi se pare un pic ciudat e faptul ca si-a sters galeria, care era foarte reusita.
Dar nu poti face astfel de acuze doar din acest motiv (e alegerea fiecaruia ce fotografii isi pastreaza in galerie), sau pe baza faptului ca nu raspunde la intrebarile care i se pun. Daca ar exista o dovada clara a faptului ca fotografiile nu sunt ale lui, ar fi altceva. Dar asa, sunt doar acuzatii gratuite.

Un instrument de ajutor pentru cei care doresc sa stie daca o anumita fotografie a mai fost postata pe net (cu mentiunea ca nu functioneaza intotdeauna, si trebuie sa astepti cam 24 de ore pana ti se aproba contul):

www.tineye.com

Last edited by Mara S; 05-06-2008 at 08:47..
Old 05-06-2008, 09:40
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member

mai trebuie sa fie si indexata poza respectiva iar momentan baza de date a alora e destul de tiny dupa cum si ei recunosc
Old 05-06-2008, 11:29
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member

situl indicat imi da o gramada de erori, cu ie7.0 si firefox2.4 si 3.0 - nam reusit sa vad decit o poza, aia cu parabolicele
Old 05-06-2008, 12:05
CataNegru's Avatar
CataNegru CataNegru is offline
Senior member

siteul e gol, eu n-am putut sa vad nici o fotografie
Oricum galeria ta e superba, faptul ca te-a acuzat cineva de furt, nu rezolvi nimic ca-ti stergi pozele.Si eu te-am intrebat foarte politicos la un portret daca poti sa-mi dai ceva detalii de prelucrare dar inafara de "multumesc frumos" n-ai spus nimic.Ti-e firica, ca-ti va fura cineva painea? Putine detalii tot poti sa dai ca nu pica cerul... Din moment ce tu te comporti asa atunci nu invinovatii comportamentul unora din galerie. Ori esti o fire egoista ori nu sunt ale tale... asta e logica

Bafta si felicitari pt fotografii daca demonstrezi ca sunt ale tale
Old 05-06-2008, 12:30
cosrox's Avatar
cosrox cosrox is offline
Senior member

esti suparacios

Old 05-06-2008, 12:31
CataNegru's Avatar
CataNegru CataNegru is offline
Senior member

da au aparut poze, dar tot nu demonstrezi ca sunt ale tale si vorba lui cosrox.. vb la tine pe site? ca vad ca eu piticu si adminul deja suntem logati
Old 05-06-2008, 12:36
piticu's Avatar
piticu piticu is offline
Member

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
piticule ai vazut?
nam vazut insa nici nu trebuia. eu vroiam sa vad pozele o sa bag si opera
Old 05-06-2008, 13:49
palko's Avatar
palko palko is offline
Senior member

felicitari pt. site.
Old 05-06-2008, 13:58
palko's Avatar
palko palko is offline
Senior member

am zis serios ceea ce am zis referitor la site.
Old 05-06-2008, 14:12
freestate's Avatar
freestate freestate is offline
Senior member

omul se crede prea important

Nu cred ca era mare deranjul daca raspundeai la o simpla intrebare, nu te-a acuzat nimeni de nimic, doar au intrebat

dM
Old 05-06-2008, 15:32
Daniel Gordon's Avatar
Daniel Gordon Daniel Gordon is offline
Senior member

in primul rand am fost acuzat de plagiat din moment ce exista acest topic.
acuzi pe cineva de plagiat atunci cand ii regasesti fotografiile in galeria altcuiva, nu cand autorul nu da multe detalii despre ele.

este o galerie, nu un curs online de fotografie si este numai decizia mea daca dau explicatii suplimentare referitoare la modul de realizare a fotografiilor mele.

in general, aceste fotografii trec prin mai multe etape, sunt lucrate atent, incepand dinainte de realizarea lor, pana la final. prin urmare ce explicatii as putea sa dau?

unii se exprima prin cuvinte, altii prin imagini...prin urmare de ce nu este suficient ca pe un site de fotografie sa expui imagini si atat?

eu atat am de zis pentru ca deja pierdem prea mult timp cu acest subiect nascut din invidia altora.
nu am nimic de demonstrat.

pentru cine mai doreste imagini, le gasiti la www.gordon.expresion.ro.
la sectiunea tribut...sunt si eu...sunt cateva autoportrete (asta pentru freestate care ma stie)

multumesc pentru timpul acordat si sper sa nu mai existe astfel de discutii.
ne putem intalni oricand, putem discuta despre orice, dar nu cand e vorba de acuze false.
Old 05-06-2008, 15:51
cosrox's Avatar
cosrox cosrox is offline
Senior member

Quote:
in general, aceste fotografii trec prin mai multe etape, sunt lucrate atent, incepand dinainte de realizarea lor, pana la final. prin urmare ce explicatii as putea sa dau?
Pai macar atit si tot e ok... Dar tu intri sa zici multumesc cind cineva te intreaba de obiectiv sau locatie? pai nu ti-ai ales bine galeria atunci. Noi mai vorbim mai povestim... fac pariu ca ai stat cu ochii pe GF sa vezi citi iti lauda lucrarile (si pe buna dreptate) dar de aici pina la a da ignore... scuze. Mai bine inchizi comentariile si ne lasi pe toti cu gura cascata. Sau mai bine ai putea sa arunci: locatia, ce obiectiv/body, si cum ai postprocesat.. si gata. Deci iti spun... esti suparacios nu furacios (repede ca sterg si io)

Old 05-06-2008, 16:22
Creata's Avatar
Creata Creata is offline
Senior member

acuma serios...daca fiecare din noi, ar intreba la cate o poza modul de prelucrare, si locatia si obiectivele...si tot... voua v-ar conveni, sa stati la fiecare in parte si sa le explicati?

a primit pe pm, mai multe intrebri, fiecare la cate o poza... voi ati fi raspuns la toate...

dar asa e la noi, cine are poze ft bune pe galerie, clar sunt furate... uite ca nu tot timpul... eu l-am convins sa intre pe galeria foto sa posteze, ca imi plac enorm fotografiile lui...si de la inceput a spus ca asa se va intampla si aici, nu l-am crezut...acum mi-a dovedit-o...

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules