Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Discutii de tot felul
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-03-2011, 15:34
shootme's Avatar
shootme shootme is offline
Senior member

http://pocketscoutapp.com/
Old 03-08-2012, 19:31
Ossama Ossama is offline
Junior member

Salut tuturor, din cate vad activitatea pe topicul nu este atat de intensa, dar poate o surescitez eu.

Am in plan sa dau o raita prin zona garii titan sud (metrou republica) - am auzit/vazut lucruri/poze frumoase despre locatie, iar mai apoi ma tenteaza sa ajung in zona parcului "sticlarie" - singurul nefinalizat din perioada ceausista, si eventual - daca se poate intra in fosta fabrica de sticla stiteh (in vecinatatea parcului). Deci mai exista doritori?
Reply With Quote
Old 20-10-2012, 15:37
andreuia andreuia is offline
Junior member

Ce zicegti de pepiniera Toboc. sau zona Plumbuita-Petricani? Imi poate oferi cineva detalii despre locul de odinioara de aici? Despre atelierul de impletit rachita si despre activitatile oamenilor. Multumesc
Reply With Quote
Old 23-02-2013, 08:59
MipoG MipoG is offline
Junior member

Quote:
Originally Posted by bandafoto View Post
Pana acuma lista este de: (formata din diverse raspunsuri pe forums luate copy/paste uneori )

1) Moara lui Assan (fabricile "Grâul" + "Solaris")

2) Interesante sunt şi benzinăriile desfiinţate. E chiar una pe lângă Moara lui Assan (dacă nu o fi demolat ce a mai rămas din ea), şi cele 2 în care au mai rămas coloanele de la bude, în speţă cea de la intresecţia Şos. Mihai Bravu cu Bd. Ferdinand I (fost Gh. Dimitrov) - în diagonală faţă de Colegiul Naţ. "Iulia Haşdeu" şi cea de la intersecţia Maria Rosetti cu Vasile Lascăr (fostă Galaţi);

3) Din păcate case abandonate/degradate o să găseşti destule în oraşul vechi, mai ales în zona Calea Moşilor (partea veche) şi Cal. Călăraşi (lor).

pentru cladiri abandonate...e un bloc neterminat si abandonat prin aviatiei. e langa o benzinarie.
daca mergi de la stefan cel are pe linia de tramvai, sigur il vezi.

4) FORTURILE din jurul bucurestiului

5) Manastirea Chiajna
http://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83...stirea_Chiajna

6) alt loc, unde nu am fost dar vreau sa ajung - nici nu stiu exact cum, pe Bulevardul Pallady este o fabrica abandonata prin spate, am vazut-o din satelit. sa vedem cum s-o ajunge...

7) Insula de pe lacul Morii

8) O ideea pentru amatorii de ramasite/junk/rugina e vechiul "port" al Bucurestiului (sudul Bucurestiului, comuna Darasti). (atentie la caini).
Tot in sud, puteti incerca sa gasiti Argedava. Daca nu o gasiti, va multumiti cu exploatari de nisip si o biserica Brancoveneasca (atentie la tigani).

9) Parcul Natural Comana

10) am mai gasit o frumusete de fabrica facuta zdrente. este pe trafic greu, pe dreapta cum mergi spre liberty center. chiar putin inainte, o sa vedeti, e o spartura destul de mare in gard. din pacate erau si niste tigani, cum e peste tot ... sa ia si ei o caramida, un fier etc.

11) fosta uzina Faur Bd Basarabia / Soseaua Industriilor / Bd 1 Decembrie 1918, intre Cora Pantelimon si Auchan Titan.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Uzinele_Faur

12) fostul institut de cercetare a torturii (in spate la circa 1? )

13) Amfiteatrul abandonat din Tineretului

14) Teatrul de vara din parcul Bazilescu

15) Un alt loc interesant din jurul Bucurestiului ar fi conacul lui Udriste Nasturel.

16) Cinema Dacia (pea Calea Grivitei, dar nu cred ca se mai poate intra)

http://100eyes.ro/photogallery/publi...ino-9697072166

Pe masura ce ajung pe la aceste locatii, voi crea un blog: gamezplayi.wordpress.com

Ai grija la teatrul de la Bazilescu. In zona respectiva stau eu si sunt foarte multi caini care stau in teatru. O alta cladire parsita e palatul adevarul. E pazita dar poti intra, numai sa nu ai aparatul foto la vedere, am niste prieteni care au intrat acolo. Cat despre cladirea din aviatiei, cum e acolo? Ai intrat? Eu vreau sa intru, numai sa nu fie caini.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules