Galeria Foto Apasa aici pentru inregistrare  

Go Back   Galeria Foto > Fotografia saptamanii (2004-2010)
Register Members List Search Today's Posts Mark Forums Read

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2009, 20:04
ilacatus's Avatar
ilacatus ilacatus is offline
Senior member

house of fire ....3p
... (stefane fi-ti-ar titlurile!) ...2p
prada .....1p
Old 28-05-2009, 23:25
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

Quote:
Originally Posted by Mihailo View Post
Iulianus, nu ai de ce sa-ti ceri scuze: asta este si casa ta, galeria ta, asa cum este si a celorlalti. Asa ca bine faci atunci cand iti expui o parere, o idee, un principiu. Si totdeauna, atunci cand ai ceva de spus, fa-o fara rezerve! Si, iarasi, bine ar fi daca si ceilalti colegi ar proceda la fel, ba chiar indicat, numai asa vom reusi ca sa ridicam nivelul galeriei si ii pastram niste standarde. Caci, repet, GF este, totusi, in opinia mea, dar nu numai, una dintre cele mai bune si mai serioase galerii de profil de pe piata romaneasca. Dca nu, chiar, cea mai buna.

eu cred ca are de ce sa-si ceara scuze, de exemplu pentru tonul mesajului care este rautacios si total gresit, si pentru ca masaje de genul acesta vor descuraja pe cei care se ocupa de FS si galeriafoto daca va ramane fara FS ar ramane fara viata pentru ca tot ce se misca in GF este chiar FS...
am spus-o si in alta parte, FS nu este perfecta este doar o motivatie de a iesi si a fotografia, nu va convin propunerile atunci propuneti voi ce naiba e asa de greu de priceput...
Old 29-05-2009, 08:57
bluesky's Avatar
bluesky bluesky is offline
Senior member

on top of the world - alinzele .... 3p
House of fire - l04web .......2p
Prada - shurub ....1p
Old 29-05-2009, 13:45
csillagb csillagb is offline
Junior member

on top of the world..........3p
friends ..........................2p
puterea somnului ...........1p
Old 29-05-2009, 16:40
iulianus iulianus is offline
Member

Oana, in felul tau tu ai dreptate. as dori totusi sa las relativitatea asta in seama filozofiei, altfel ne-am invirti in cerc.
ca si alte lucruri fotografia se raporteaza la niste valori, fara repere ar fi haos.
comentariul meu face referinta la cei care propun si in special modul in care fac propunerile.
stiu ce pot face user-ii.
am semnalat ceva ce are iz de "dubios".
poate ar fi bine ca si altii sa se exprime mai curajos asa cum au facut-o deja, aici, citiva colegi!
AXL, cind cineva are coloana vertebrala sa spuna lucrurilor pe nume nu inseamna ca e rautacios. TOTAL gresit?! nu cred ca detii adevarul absolut.
as dori sa vad fotografii bune pe GF, chiar si de la tine AXL.
va sa zica cit timp pe GF nu fu FS nu fu viata?!
motivatia de a iesi si fotografia e insasi satisfactia pe care o da fotografia nu FS sau altceva.
competitia cu tine insuti ar trebui sa te motiveze!
iubitorii de fotografie isi fac cunoscute imaginile pe galeriile foto ptr aceeasi iubire FOTOGRAFIA! si macar aici sa formam o atmosfera bazata pe corectitudine, ca sintem satuli de coruptie, saracia, minciuna, si de nedreptatea din viata de zi cu zi.
haideti sa ne simtim bine macar aici.
mai degraba cei care au mai mult de spus in fotografie se indeparteaza de GF atunci cind vad atitudini partinitoare.
spor la toata lumea!

Last edited by iulianus; 29-05-2009 at 17:06..
Old 29-05-2009, 17:09
marius grozea marius grozea is offline
Member

in prima faza am fost de acord cu FS,
realizez ca am facut o greseala...in loc sa ma apropie de galeria foto ma tine la distanta.
iulianus te salut!
Old 29-05-2009, 17:28
travel-worn's Avatar
travel-worn travel-worn is offline
Member

house of fire ............ 3 p

in oglinda .................2 p
http://www.galeriafoto.com/photos/sh...lds/whenterm/y

friends .....................1p

Last edited by travel-worn; 29-05-2009 at 17:31..
Old 29-05-2009, 19:37
axl's Avatar
axl axl is offline
Senior member

iulianus vad ca nu se poate discuta cu tine....spui ca nu esti rautacios atunci asta ce e: "as dori sa vad fotografii bune pe GF, chiar si de la tine AXL."

"ca sintem satuli de coruptie, saracia, minciuna, si de nedreptatea din viata de zi cu zi."

ce coruptie, ce minciuna? mai spun o data castigatorul nu-si ia 10000 de euroi ca sa vorbim de coruptie...

"haideti sa ne simtim bine macar aici. "

pai poate ne-am simti bine daca n-ar mai exista mesaje ca ale tale semnaland coruptia din FS...
si daca tot spui ca nu se fac cele mai bune alegeri(nu stiu cum poti decide tu asta sau poate esti vreun mare fotograf si parerea ta conteaza mai mult ca a noastra) de ce nu vii cu exemple...foto cutare merita si n-a intrat...
ca sa termin cu asta... iulianus n-am nimic cu tine si spre deosebire de tine am gasit cateva imagini in galeria ta care mi-au placut dar cred ca ar trebui sa lasi teoria conspiratiei deoparte si daca crezi ca FS nu e facuta ca lumea atunci incearca sa te implici, sa ajuti nu sa comentezi aiurea.

ps imi cer scuze pentru offtopic
Old 29-05-2009, 20:56
Dan Radu Dan Radu is offline
Senior member

Sunt in totala rezonanta cu Marius !
Acolo unde incep sa apara ierarhii, clasamente, top-uri, apar inevitabile discutii, afirmatii peiorative, alegatii, sentimente si resentimente, frustrare.
Initiativa este, in sine, laudabila, poate ca era si necesara.
Nu stiu cum se finanteaza GF, dar, prin strainatatzuri ca sa te inscrii intr-un concurs foto se percepe o taxa.
In plus, nu membrii, ci un juriu decide.
In general acest juriu este dinafara galeriei. Se elimina astfel orice urma de indoiala in ceea ce priveste subiectivismul, voturile "incrucisate", relativismul.
Si nu in ultimul rand, cine si cat timp isi rezerva pentru a cotrobai prin seriile cu zeci de imagini, unele demne de toata lauda?
Inchei, subliniind ca nu voi participa cu nicio imagine la FS, nu voi vota nicio imagine FS si nu voi raspunde la nicio replica la acest mesaj.
P.S. Daca exista o modalitate de a face "subscriptii" pentru GF o s-o fac cu bucurie, pentru ca GF este si trebuie sa ramana in peisajul galeriilor de profil. Trebuie sa intelegem ca este nevoie de fonduri pentru a mentine GF acolo unde ii este locul. Nu cu discutii contradictorii si "suparacisme" vom ajuta GF ci cu...bani.
Lasati discutiile sterile, veniti cu propuneri de finantare a GF.
Respect!

Last edited by Dan Radu; 29-05-2009 at 20:58..
Old 29-05-2009, 22:03
dan c dan c is offline
Member

Plecarea... 3
House of fire 2
puterea somnului 1
Old 30-05-2009, 01:15
Oana B.'s Avatar
Oana B. Oana B. is offline
Senior member

... (stefan foto)............................3p
on top of the world (alinzele)..........2p