Galeria Foto  

View Full Version : Campania Gerovital 2004-2005

Narcis Virgiliu
02-12-2004, 17:21
Cateva imagini ce fac rezumatul campaniei de publicitate pentru 2004-2005 al renumitei marci Gerovital.

Agency: Smart Corporation
Art Director: Claudiu Popa & Cristina Kaiser
Dtp: Philippe Simon & Florin Preda
Model: Ani Duta
Photographer: Narcis Virgiliu
Studio: Crescendo Imaging

Cu stima,
Narcis Virgiliu
www.narcisvirgiliu.ro

Narcis Virgiliu
02-12-2004, 17:25
foto 2

Narcis Virgiliu
02-12-2004, 17:26
foto 3

Narcis Virgiliu
02-12-2004, 17:27
foto 4

marius
03-12-2004, 18:20
Sa traiesti! Se vede experinta ... .
Imi plac ochii modelului ... sunt perfecti! ... adica i-ai prelucrat perfect! :)

Felicitari!

Narcis Virgiliu
03-12-2004, 18:39
Pace tie cititorule,

Ochii si nu numai sunt prelucrati de dtp-istul (Philippe Simon) din cadrul agentiei mentionate.....

Sa fie pace,

Narcis Virgiliu
www.narcisvirgiliu.ro

coolcatdesign
04-12-2004, 00:48
superbe. felicitari!

deci pana la urma cred ca ar trebui infiintata categoria de care am mai vb - "comercial". este de invatat destul.

allen_g30
04-12-2004, 11:43
felicitari Narcis pt fotografii, reusite. si felicitari si dtp-ist-ului de la agentie, are mana, nu gluma. rar intalnesti asemenea combinatii, fotograf/dtp, care sa scoata promotii de calitate in romania. in general se apeleaza la agentii de afara, desi sunt destui profesionisti si in tara. inca o data felicitari la amandoi!

Narcis Virgiliu
05-12-2004, 08:43
Pacea cu voi,

Multumesc Frumos !!

Sa va urmareasca pacea,

Narcis Virgiliu
www.narcisvirgiliu.ro

kork
05-12-2004, 18:34
Foto 2este cea mai reusita.

In ceea ce priveste prelucrarea ochilor, acestia au o culoare nenaturala, de sticla colorata, de zici ca don-soara a trecut pe la taxidermist.
Or, Gerovital parca e pe baza de ingrediente naturale, iar ochii modelului arata de parca ar fi inghitit un castron de E-uri.
Parerea mea e ca Monsieur Simon n-a avut in vedere acest lucru. Sau poate directoru' artistic ...

Anghelesscu
05-12-2004, 20:10
Buna seara,
Ma bag si eu in discutie pentru ultimul post al lui Kork,
Formula GEROVITAL H3 isi demonstreaza efectele datorita principiului activ compus din:
- acid para amino benzoic - contribuie in mod eficient la procesul pe termen lung de regenerare a celulelor.
- complex de vitamine A si E si acid ascorbic, cu proprietati si efecte majore asupra ameliorarii procesului de imbatranire a pielii.
Formula GEROVITAL H3 isi demonstreaza efectele datorita principiului activ compus din:
- uleiuri naturale specifice florei din Romania cu rol de imbunatatire a emolientei pielii
- elastina cu rol de mentinere a elasticitatii pielii
Cu scopul de a asigura un suport efectiv acolo unde este necesar, formula contine lipozomi care transporta principiile active catre nivelurile inferioare ale tesutului.
www.gerovital.ro
dupa cum se observa nu sunt prea multe ingrediente naturale decat cele subliniate, parerea mea chiar daca sunt incepator in ale fotografiei e ca mi-as dori sa scot asa ceva.......
Sper ca nu am suparat pe nimeni !
o seara buna !

Narcis Virgiliu
05-12-2004, 20:18
Multumesc frumos Kork ptr. coment. nu cred ca este o intamplare ca tipa are ochii extrem de verzi din cate am inteles chiar Gerovitalul a cerut acest lucru !!

Doamne fereste domnule Anghelesscu o dam in alte alea acum si o sa se devieze rau de la subiect,

Formule chimice, "lipozomi" e-uri si alte alea, cui ii pasa, poate femeilor ???

:-)))))))))

sa fie pace !!

Narcis Virgiliu
www.narcisvirgiliu.ro

kork
05-12-2004, 20:53
Domnule Anghelesscu, mi-ati naruit ultima speranta. :D
Pai nu ma mai ating de Gerovital pana nu schimbati formula. ;)
Se pare ca eu am avut pana azi o imagine idealizata despre produsele Gerovital ... My bad. :D
Oricum, in locul dep. de marketing de la Gerovital, eu nu as fi mers pe aceasta varianta "verde de PAris".

Narcis, cu placere. :)

yyan
05-12-2004, 22:20
adica vitaminele nu sunt naturale? Elastina nu este naturala? Lipozomii nu sunt naturali?
Dl Anghelesscu, nu stiu ce sa spun, nu ma pasioneaza subiectul gerovital, dar treburile astea par foarte naturale din punctul meu de vedere.