Galeria Foto  

View Full Version : H E L P M E ! !

allen_g30
31-10-2004, 21:46
Stie cineva daca pe un Olympus C750UZ merge montat si un blitz normal? in cartea aparatului scrie ca ar merge dar pe unde am mai citit (net) nu am gasit decat ca merge cu blitzuri dedicate FL.
"Five Flash modes are included for shooting in darkness or low light. The C-750 Ultra Zoom also incorporates a hot shoe for connecting external flash units (such as the Olympus Camedia FL-40 and FL-20)"

http://www.dpreview.com/news/0303/03030211olympusc740c750.asp

Astept raspunsurile voastre!

Allen

Narcis Virgiliu
01-11-2004, 16:22
Pace tie domnule Allen,

Domnule Allen indraznesc sa va spun ca cel mai bine este sa faceti un test si sa nu va luati dupa nimeni cele mai bune invataminte sunt cele dobandite prin practica stiti zicala "cu capu' de tocu' usii"........!!!! Va duceti la pretenu' nostru Marian Alecsiu si ii cereti ce blitz vor muschii' lu' matale iar el o sa va dea ptr. ca-i baiat bun si o sa faceti orice test vreti domnule Allen.....!!!! Sfatu' meu !!!!

Sa fie pace !!
www.narcisvirgiliu.ro

allen_g30
01-11-2004, 17:24
Multzam frumos de sfat!!

Vezi ca o sa vin saptamana asta pe la tine pe la studio sa-ti aduc si cal. mici. Oricum te sun inainte!

victor
22-05-2005, 13:41
trebuie sa functioneze, dar nu dispune de controlul functiilor prin aparat...am si eu un blitz vivitar care-l folosesc la un Canon...in aceleasi conditii. Totusi, grija la contacte. Pot aparea erori prin alocarea lor diferita daca se potrivesc contacte secundare cu functii diferite. Daca blitz-ul inca nu l-ai cumparat, atunci abtine-te de la a-l cumpara pina nu-l testezi totusi cauta mai bine unul original...merita efortul...