Galeria Foto  

View Full Version : Pentru LordGhost

Coane
22-10-2004, 18:13
Eu am fost mai optimist decat rosana si am incercat sa scot ceva din ea! :)

Am ales aceasta imagine pentru simplitatea pe care o transmite si pentru ca am crezut ca o pot "cosmetiza" ;)
http://www.galeriafoto.com/photos/showphoto.php?photo=6981&password=&sort=1&thecat=500

Am incadrat altfel, astfel incat orizontul sa fie in jumatatea de sus si sa se vad un pic mai mult din mare, chiar daca nu este foarte clara, i-am sters pe voinicii aia inotatiri :o , am adaugat putin rosu si galben pentru un apus mai intens, am aplicat "apply image" si am blurat putin tot cerul caci avea putin zgomot.
Ah, si am umblat la "unsharp mask", pentru claritate.

Pace noua.

pkm
22-10-2004, 21:40
... pentru stilul ala de chenar. Adica chenarul trebuie sa "compenseze" (daca e cazu') ori tipul asta de chenar IMO EXAGEREAZA inaltzimea fotografiei.

In rest e foarte bine, s-ar zice ca "ai scos la lumina" fotografia. :)

PS(/2) Cred ca ash fi "corectat" cele trei puncte de lumina din dreapta jos... chiar nu prea-shi au locul acolo. ;)

LordGhost
25-10-2004, 23:51
Coane, asta chiar imi place, pe bune :D .Pacat ca nu stiu eu PS asa bine ca sa pot face si eu ceva prelucrare in poze, dupa ce le scot dupa camera...ce stiu e pun corel photoshop & draw...imi place cel mai mult ca ai scos inotatorii aia :)...oricum invat si merci ca ai avut timp sa te ocupi de ea;).....oricum nam ce zice, le ai ..... bv si tine-o tot asa :p