Galeria Foto  

View Full Version : Pentru Coane shi Noefitu

pkm
13-10-2004, 23:24
Deoarece m-atzi intrebat de zor cum am facut http://www.galeriafoto.com/photos/showphoto.php?photo=6804
uite nishte' variante care n-au ieshit prea bine.

Aici am incadrat prost...

pkm
13-10-2004, 23:25
...

pkm
13-10-2004, 23:27
... o varianta care nu ma pot hotari daca s-o pun in galerie sau nu. Datzi shi voi o idee...

pkm
13-10-2004, 23:30
.... uite cum satateau frunzele atirnate in cazul fotografiei: http://www.galeriafoto.com/photos/showphoto.php?photo=6803&password=&sort=1&thecat=500

Partea care se vede este "transperantu' " de la geam shi care era strins.

Shi aici am dubii: Sa-ncerc sa tai shi sa scot o poza verticala sau nu? Voi ce zicetzi? :o

pkm
13-10-2004, 23:32
... uite o alta incercare, ratata din cauza ramei de la geam shi a umbrei care cade de la rama "transperantului" :)

pkm
13-10-2004, 23:43
... despre cum s-a facut "trucajul" la poza cu 3 frunze.

neofitu'
14-10-2004, 08:40
cu prima ocazie voi incerca sa fotografiez frunze dupa "metoda" pkm:)
in legatura cu varianta pe care nu stii daca sa o pui sau nu, eu nu as pune-o, pt. ca seamana prea mult cu cea postata, care este mult mai buna. parerea mea...
cu cealalta, de care zici ca vrei sa o tai si sa o pui pe verticala...nici pe aia nu as face-o, ca nu prea e focalizata. nu stiu ce ai putea sa scoti din ea. bafta!:)

rosana
14-10-2004, 10:48
Originally posted by pkm
... despre cum s-a facut "trucajul" la poza cu 3 frunze.

Schita nu-i jenanta absolut deloc si mi se pare grozav ca impartasesti si celorlalti. :)
Fotografia pe fond negru arata chiar artistic. Si poate ar merge sa mai faci niste incercari, pt. ca nu imi displace nici cand sunt culori de toamna, pe fond de culori de toamna (sau prost cu exprimarea, nu??) Ma refer la cea care spui ca ai ratat-o din cauza ramei geamului si a umbrei.

Coane
15-10-2004, 16:14
Dupa cum spune si neofitu´ varianta pe care ai ales-o e cea potrivita. Ai selectat cele mai bune dintre ele.

Schita...foarte bine venita pentru noi toti... ;)
Ai lucrat bine.