Galeria Foto  

View Full Version : Imagini la comentarii

DjVu
15-03-2004, 10:42
Nu s-ar putea sa adaugam si imagini la comentarii? Uneori putem exemplifica comentariile cu modificari facute la fotografiile postate.

admin
15-03-2004, 11:12
Acest lucru e posibil numai aici in forum.
Daca vreti putem deschide o ramura noua.

DjVu
15-03-2004, 11:16
Pacat, ar fi fost foarte util.

Narcis Virgiliu
15-03-2004, 19:34
For DjVu,

Cred ca este bine sa exemplifici cu imagini si eventual cu modificari la imaginile originale dar asta cu acordul autorului in prealabil....... si evident modificarile sa nu fie substantiale ....!!!

Multi dintre noi avem opinii diferite si cred ca o sa se creeze un talmes-balmes si fiecare va vedea imaginea in stilul sau propriu iar la sfarsit vom avea "n" variante....

Putem incerca de proba, oricum nu avem nimic de pierdut !

DjVu
16-03-2004, 09:48
Nu crezi ca ajuta? Eu cred ca multi ar putea invata din asta, e adevarat ca exista riscul de a apre o groaza de prelucrari....

Hai sa facem un sondaj citi sunt de acord cu modificarea fotografiilor postate...

Narcis Virgiliu
16-03-2004, 14:01
Nu am nimic impotriva, nu am sugerat decat ca este ft. important ca autorul sa-ti acorde dreptul sa faci modificarile si eventual intr-o rubrica speciala .........Cunosc cativa fotografi care "ti-ar da in cap" la primul colt de strada daca doar ai comenta ceva legat de imaginile lor dar sa le mai si prelucrezi "capodoperele" asa ca: mare atentie !!!

DjVu
16-03-2004, 14:11
:D, cred ca sunt obisnuit cu alte site-uri unde asemenea modificari se practica. Diferenta este ca acolo e specificat in terms of use...

icetea
16-03-2004, 18:34
well...cei care sunt de acord pot ca, de acum incolo, atunci cand posteaza o fotografie, sa specifice ca sunt de acord daca cineva simte imboldul de nestavilit de a le modifica fotografia respectiva.

zzz
02-05-2004, 20:27
Si eu consider utila posibilitatea inserarii de imagini in comentarii.

In legatura cu obtinerea acordului autorului, acesta se poate obtine sau nu in momentul postarii pozei, bifand sau debifand un camp de genul: "Sunt de acord cu modificarea imaginii in cadrul comentariilor", setata implicit pe "DA".

pkm
02-05-2004, 21:58
Originally posted by zzz
Si eu consider utila posibilitatea inserarii de imagini in comentarii.

In legatura cu obtinerea acordului autorului, acesta se poate obtine sau nu in momentul postarii pozei, bifand sau debifand un camp de genul: "Sunt de acord cu modificarea imaginii in cadrul comentariilor", setata implicit pe "DA".

Subscriu! Problema cred ca este daca softu' site-ului permite asta.

tano
03-05-2004, 09:16
cred ca vorbim despre doua lucruri diferite.
1) posibilitatea de a se adauga foto la comentarii / sfaturi ; de exemplu cum poate influenta rezultatul alegerea unghiului; lipseste asa ceva pe aici si ar cam trebui;
2) comentarea unei fotografii postate de un membru folosind o fotografie atasata; pentru a evita situatiile neplacute recomand si eu sa se introduca in cadrul formularului de postare o noua linie cu aceasta optiune : este sau nu de acord ca foto sa poata fi folosita ....

p.s. un soft poate fi oricand modificat, mai ales cele php