Galeria Foto  

View Full Version : www.stanescoo.com

stanescoo
18-11-2003, 03:06
aruncati un ochi si pe www.stanescoo.com si spuneti-mi cum va place...

cu multumiri,
lucian stanescu

Narcis Virgiliu
18-11-2003, 20:38
Elegant.......Felicitari !!!

DjVu
19-11-2003, 10:18
Frumos, imi place. Felicitari.

pkm
30-11-2003, 20:54
1/12 si 12/12 mi-au placut. Asta trecind peste faptul ca n-am priceput de ce ai facut TOT site-ul Flash... da' poate ca sint io de moda veche. ;)

stanescoo
03-12-2003, 22:02
pentru pkm...vezi ca mai sunt si alte categorii ;) stanga jos. si mai e si sectiunea about!

enjoy!

pkm
05-12-2003, 11:16
Originally posted by stanescoo
pentru pkm...vezi ca mai sunt si alte categorii ;) stanga jos. si mai e si sectiunea about! enjoy!

E clar ca-nbatrinesc... aia parea o sigla oarecare necum ceva de navigatzie printre categorii! :-s

Beings: 9,16 ... auzi? De ce nu le pui si aici pe galeria asta?

stanescoo
07-12-2003, 21:46
pkm, scriai mai sus: "Asta trecind peste faptul ca n-am priceput de ce ai facut TOT site-ul Flash."

Ce anume ti se pare "rau" (negativ) la Flash? intrebare adresata desigur si celorlalti cititori...

multumesc

marianio
27-01-2004, 18:44
Imi place cum este realizat site-ul. Imi place si continutul. :) Placut la Vama Veche!

pkm
27-01-2004, 21:04
pkm, scriai mai sus: "Asta trecind peste faptul ca n-am priceput de ce ai facut TOT site-ul Flash."

Ce anume ti se pare "rau" (negativ) la Flash?

... eee, prostii. De ce n-ai face muzica simfonica doar cu sintetizatorul de sunet de ex? Sint locuri in care nu merge tehnologia respectiva. Acuma nimic de zis, sint perfect conshtient ca batrinii lupi de mare or sa zica acelashi lucru despre fotografia digitala: cum sa faci fotografie artistica cu un CCD? Si dup'aia s-o mai ajustezi in Photoshop...

la site-ul tau am avut senzatzia ca flash-ul imi sta-n cale. Drept sa-tzi spun n-am vazut inca un site in flash care sa nu fie "ancombrant" de utilizat. Uneori "decorul" din flash-ul respectiv este baroc (in genul eyeball-design) si asta justifica oarecum. Da' de cele mai multe ori flash-urile reushesc sa fie doar enervante. Per total nu cred ca functionalitatea oferita de flash justifica utlizarea in cazul respectiv. Nu te lua dupa mine... ;)

tano
28-01-2004, 08:16
01: in sectiunea ABOUT nu apare si un link catre acest site;
02: ar fi recomandat un onmouse in stanga jos cu titlul galeriei respective;
03: melodia cu nr. 3 are pauza prea mare la inceput sau lipseste cu desavarsire;
04: daca tot este 100 % flash nu ar strica mai mult dinamism ( vezi .xeofreestyle.com );
05: lipseste un slideshow;
06: layer-ul aferent datelor despre fotografie este prost pozitionat, este incomod de lecturat;
07: pentru backgraound-ul paginii .htm iti sugerez un efect de square fountain fill
08: separa sectiunile about si link
09: particularizeaza sectiunea about, o melodie aleasa de tine de ex.
10: stanescoo.panorama.ro este gol
11: no commnet foto;

Flash-ul este bun ( a deschis o noua etapa in webdesign ), dar trebuie sa tinem cont de performantele calculatoarelor de care dispun cei cararora ne adresam.

stanescoo
29-01-2004, 08:01
multumesc pentru timpul acordat. multe subiecte sunt, nu-i asa?, subiective :) iar stanescoo.panorama.ro nu e gol (se vede doar in 1024x768)...

la mai mare,
lucian s.

tano
29-01-2004, 09:36
cand am incercat ieri sa intru, chiar daca "done" isi facuse aparitia ecranul monitorului era inca sub un strat alb de nea ( era gol ); astazi merge, cu exceptia sectiunii " questbook " unde net-ul cauta ceva ( url / link ) ce nu exista.

stanescoo
29-01-2004, 14:41
nu tre sa tina de scuza, dar acela e site-ul vechi ;)

asta nou merge, si merge bine, nu-i mai lipseste decat update-ul regulat, care va veni si el acusi-acusi

ride free

tano
29-01-2004, 15:38
sper ca noua versiune sa contina si un link catre acest site

pkm
29-01-2004, 21:30
multumesc pentru timpul acordat. multe subiecte sunt, nu-i asa?, subiective :) iar stanescoo.panorama.ro nu e gol (se vede doar in 1024x768)...

Mai e o chestie foarte (ne)practica pentru mine: HTML-ul chior ma lasa sa vad imaginile SEPARAT

In Mozilla (cu Multizilla instalata) daca dau wheel-click pe un link il deschide-n alt tab fara sa pierd pagina principala. Sfirshesc prin a avea o poala de tab-uri deschise si ma uit la fiecare pe rind... compar unele cu altele... Faptul ca Flash-ul ma obliga la "navigare" asha cum ai gindit-o tu ma aboseshte repede de tot shi de obicei renuntz... asta cred ca e una din chestiile cu adevarat enervante: Flash-ul schimba "comportamentul" browserului in zona aia si asta pe mine unu' ma deranjaza.

stanescoo
30-01-2004, 07:12
raspuns la ultimele doua postari (tano si pkm)

"i'll see to that"

multumesc,
lucian